Najem długoterminowy a leasing – co opłaca się bardziej?

Wynajem długoterminowy jest korzystniejszą opcją, jeśli kierowca potrzebuje samochodu na określony, dłuższy czas i nie chce go odkupować po zakończeniu okresu wynajmu. Jest to odpowiednie rozwiązanie dla każdego, kto chce łatwo i wygodnie wynająć pojazd, nie martwiąc się o obowiązki spoczywające na właścicielach samochodów.

Najem długoterminowy jest z reguły krótszy niż umowa leasingowa. Dlatego też ta forma nie nadaje się do wieloletniego użytkowania, ale raczej do długich podróży lub szczególnych, ograniczonych czasowo sytuacji życiowych, które wymagają mobilności.

Leasing samochodowy natomiast lepiej sprawdza się w przypadku codziennego, całorocznego użytkowania pojazdu. Umowy zawierane są zwykle na kilka lat, a odpowiedzialność za samochód spoczywa prawie w całości na kierowcy. Dlatego wiele osób postrzega leasing bardziej jako koncepcję finansowania. Jeśli chce się szybko nabyć drogi samochód, ale nie można lub nie chce się przeznaczyć na jego zakup konkretnej ilości pieniędzy, można od razu jeździć swoim wymarzonym autem, dzięki niższym miesięcznym ratom leasingowym i wykupić go po kilku latach za wartość rezydualną.

Należy także rozważyć, czy lepszym rozwiązaniem w przypadku danego kierowcy nie będzie odłożenie pieniędzy i bezpośredni zakup samochodu. Dla wielu osób jest to jednak zbyt duży jednorazowy wydatek, szczególnie że nie zawsze jest się zobowiązanym do uiszczenia całej płatności pod koniec użytkowania, a raty leasingu mogą być niezwykle niskie, jak na jakość i model auta, z którego się korzysta.

Dla kogo leasing samochodowy będzie atrakcyjną ofertą?

Leasing Audi A5 jest dobrym rozwiązaniem w przypadku potencjalnych nabywców samochodów, którzy nie mogą lub nie chcą zapłacić ceny zakupu pożądanego pojazdu jednorazowo. Dla niektórych klientów interesujące są również dodatki, które mogą być oferowane w ramach umowy leasingowej. Przed zawarciem umowy przeprowadzana jest weryfikacja zdolności kredytowej. W każdym razie każdy, kto decyduje się na zakup samochodu w leasingu, powinien mieć pewność, że będzie w stanie bez problemu spłacać raty przez cały okres trwania umowy.

Czy trzeba samemu opłacać ubezpieczenie samochodu w leasingu? To pytanie jest często zadawane przez potencjalnych klientów, którzy chcą zdecydować się na finansowanie pojazdu w modelu leasingowym. Warto zauważyć, że wszystko zależy od tego, na jaki pakiet zdecyduje się nabywca. Niektórzy dostawcy oferują kompletne pakiety wraz z ubezpieczeniem, jednak w większości przypadków klient jest zobowiązany do wykupienia ubezpieczenia częściowego lub całościowego oprócz ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. 

Wszelkie prezentowane na tej stronie informacje, w tym zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne oraz finansowe nie stanowią oferty ani zapewnienia w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania.